Atrakcje w Szczyrku i okolicy

zzskis-1785285_960_720

Narty i snowboard

W okresie zimowym w Szczyrku i okolicy można korzystać z około 60km tras narciarskich, 30 wyciągów, oraz kilku tras free ride’owych. Szczyrkowski Ośrodek Narciarski jest aktualnie w trakcie gruntownego remontu i do końca 2019 będzie największym i najbardziej nowoczesnym ośrodkiem narciarskim w Polsce. Dzięki temu z wyciągów w rejonie Małego Skrzycznego i Hali Pośredniej będzie można korzystać również latem.

Skutery śnieżne i inne sporty ekstremalne

Szczyrk i jego okoliczne wzgórza można zwiedzić na skuterze śnieżnym. Poznaj piękne plenery Beskidów razem z profesjonalnym organizatorem, który dostarczy Ci dużo emocji i zapewni bezpieczeństwo podczas wycieczki.

03 Narty biegowe 3

Narty biegowe

Biegówki nie muszą się kojarzyć z ogromnym wysiłkiem i dobrą kondycją. Wybierz się na wycieczkę na biegówkach z całą rodziną i przyjaciółmi. Spaceruj po szczytach w puszystym śniegu i oglądaj piękne widoki. Wszystko to bardzo ekonomicznie i zdrowo.
Narty biegowe możesz wypożyczyć u nas. Możemy też zorganizować dla Ciebie wycieczkę z przewodnikiem.

04 Rakiety śnieżne 1

Telemark i rakiety śnieżne

Właściciel Marek jak imię zobowiązuje jest zapalonym teleMarkowcem.
Rakiety śnieżne można również wypożyczyć w Malinówce.

05 Piesze wędrówki 1

Piesze wędrówki

Chcąc iść na wycieczki po górach nie musisz nawet nigdzie jechać autem. Prosto z Malinówki wychodzisz na szlaki górskie, którymi dotrzesz na większość okolicznych szczytów. Z przyjemnością pomożemy Ci w zaplanowaniu wycieczek. Podpowiemy gdzie najlepiej się wybrać w zależności od tego czy idziesz sam, z przyjaciółmi czy z dziećmi i z psem, czy chcesz obejrzeć najlepszy wschód słońca, a może zachód.

06 Rower 1

Rowery

Szczyrk i Bielsko Biała bardzo dynamicznie rozwijają się pod kątem uprawiania kolarstwa górskiego. Coraz więcej powstaje górskich ścieżek rowerowych oraz wyciągów odpowiednich do przewożenia rowerów. Latem do Szczyrku licznie ściągają rowerzyści. Nie musisz mieć swojego roweru, żeby spróbować swoich sił w kolarstwie górskim. Wypożycz go w jednej z naszych zaprzyjaźnionych wypożyczalni i ciesz się wolnością na szlakach górskich.

08 Park linowy 1

Park linowy

Park linowy w Brennej nie jest największym na Podbeskidziu, ale może zapewnić atrakcje dla amatorów wspinaczki górskiej. Jeśli jednak ktoś szuka naprawdę dużych wrażeń, powinien przejechać się do parku linowego w Brennej (1 godzina drogi)

09 Basen 1

Basen

W Szczyrku znajduje się Centralny Ośrodek Sportu, gdzie zjeżdża się Polska kadra sportowców. Można tam korzystać między innymi z kortów, basenu, sauny i siłowni. W Hotelu Gołębiewski w Wiśle jest duży park wodny, a w Leśnej (k. Żywca) trochę mniejszy, ale dużo mniej zatłoczony.

10 Paralotniarstwo

Paralotniarstwo

Szkoła Bezpiecznego Latania w Szczyrku jest najstarszą szkołą paralotniarstwa w Polsce. Wybierz się na lot tandemowy lub zapisz na kurs latania, gdzie pod czujnym okiem instruktora nauczysz się szybowania oraz zdobędziesz uprawnienia.

11 Pstrągi 1

Świeże pstrągi

W Gościńcu Salmopolskim w Szczyrku trwa nieustannie Święto Pstrąga. Świeży pstrąg z potoku podawany na 12 sposobów. Pstrąga można złowić samemu (przy złapaniu ryby ręką pstrąg gratis). Jeżeli wolisz zjeść pstrąga przyrządzonego samemu w Malinówce, na grillu bądź patelni, w Malinowie istnieje hodowla pstrągów, gdzie można kupić świeże pstrągi.
Więcej informacji uzyskasz u właścicieli

12 TKB 1

Tydzień Kultury Beskidzkiej

Co roku w Szczyrku na przełomie lipca i sierpnia odbywa się Festiwal Kultury Beskidzkiej, gdzie z całego świata zjeżdżają się grupy prezentujące swoje tańce ludowe.

12 TKB 2

Inne

Poznajcie więcej atrakcji na oficjalnej stronie Szczyrku!

Projekt bez tytułu (2)

Wypożyczalnia nart ski-tour

Na wycieczkę ski-tourową możesz się wybrać zakładając narty prosto pod Malinówką. Mamy zaprzyjaźnioną wypożyczalnię, która ma świetny sprzęt.  Wypożyczalnie „Pamir Bike Ski” znajduje się pod gondolą w Czyrnej.